Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (28.11.2023)

Piyasalara Bakış

Haftanın ilk işlem gününe alıcılı başlayan BIST 100 endeksi, günün devamında pozitif seyrini sürdürerek günü %1,85 yükselişle 8.107 seviyesinden tamamladı. Toplam işlem hacmi ise 101,1 mlr TL olarak gerçekleşti. Bankacılık endeksinde %6 yükseliş görüldü, holding endeksi %1,1 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran sektör bankacılık sektörü olurken, en çok kaybettiren inşaat sektörü oldu. Küresel piyasalar tarafında ise ABD ve Avrupa piyasalarında negatif kapanışlar görüldü.

Dün yurt içinde açıklanan önemli bir veri akışı bulunmazken, ABD’de açıklanan yeni konut satışları ekim ayında %5,6 düşüş gösterdi. Bugün de ABD’de tüketici güven endeksi verileri izlenecek, yurt içinde ise bugün açıklanması planlanan herhangi bir veri akışı bulunmamakta.

Borsa İstanbul’un bugüne alımlarla başlamasını bekliyoruz. Dün bankacılık hisselerinde gözlenen alımların devamı ve endeks ağırlığı yüksek hisselerin de bu yükselişe destek vermesi halinde, BIST 100 endeksinin 8.250 seviyeleri hedefiyle alıcılı seyrine devam etmesini bekliyoruz. 8.250 seviyelerinin aşılması halinde ise 8.500 hedeflenecektir. Gün içinde gelebilecek kar satışları ise 8.000 üzerinde karşılanmaya çalışılacaktır.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!