Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (22.03.2023)

Piyasalara Bakış

Güne yatay başlayan BIST100 endeksi, günün genelinde satıcılı seyretti ve kapanışını %1,38 düşüşle 4.907 seviyesinden gerçekleştirdi. Toplam işlem hacmi ise aylık ortalamanın altında 62,3 mlr TL düzeyinde gerçekleşti. Endekse puan bazlı en yüksek katkıyı veren hisse FROTO olurken, en fazla negatif etki THYAO, AKBNK ve ASELS’den geldi. Yurt dışı piyasalar ise günü pozitif bir seyirle kapattı.

Küresel piyasalarda, bankacılık krizine karşı alınan önlem ve düzenlemeler sonrası endişeler azalırken, Fed faiz kararı öncesi alıcılı bir seyir görüldü. Son dönemde ABD bankacılık sektöründe yaşanan gelişmeler sonrası Fed’e ilişkin beklentiler faiz artımının 25 puan olarak gerçekleşeceği yönünde oluştu. Bugün yurt dışı piyasalarda, İngiltere’de TÜFE, Avro Bölgesi’nde AMB Başkanı Lagarde’ın konuşması, ABD tarafında ise Fed faiz kararı ve Başkan Powell’ın basın toplantısı takip edilecek. Yurt içinde ise bugün önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Bu sabah Asya piyasaları alıcılı seyrederken, ABD ve Avrupa tarafında pozitif açılışlar bekleniyor. 4.900 seviyesinin hemen üzerinden kapanan endeksin bugüne hafif alıcılı başlamasını bekliyoruz. Ortalama 80 milyar TL seviyesinde işlem hacmiyle 5.000 üzerine çıkılıp, yerleşilmediği sürece endekste yön aşağı, hedef ise 4.850-4.550 aralığı olarak takip edilmelidir. Dolayısıyla da yeni alım için acele edilmemelidir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!