Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (20.11.2023)

Piyasalara Bakış

Güne 7.787 seviyesinden yatay başlayan BIST 100 endeksi, gün boyunca sınırlı pozitif seyrini sürdürdü ve gün sonunda %0,93 artışla 7.853 puandan kapanışını gerçekleştirdi. Bankacılık sektörü %0,33 artarken, sanayi endeksi %0,62 artış kaydetti. Endekse dahil 60 hisse değer kazanırken, 36 hisse ise değer kaybetti. İşlem hacmi 78,6 mlr TL olarak gerçekleşti. Küresel piyasalar tarafında ise ABD ve Avrupa Piyasalarında ise alıcılı görünüm hakimdi.

TCMB’nin açıkladığı piyasa katılımcıları anketinde yıl sonu TUFE beklentisi %67,23’e gerilerken, 2023 sonu büyüme beklentisi %4,10 olarak açıklandı. Avro Bölgesi’nde yıllık enflasyon beklentilere paralel %2,9 seviyesinde gerçekleşti. ABD’de takip edilen inşaat izinleri ve konut başlangıçları ise beklentileri aştı. Bugün Almanya’da ÜFE, ABD’de ise CB öncü göstergeler endeksi takip edilecek. Yurt içinde önemli veri akışı bulunmuyor.

Endeksin bu haftaya alımlarla başlamasını bekliyoruz. 7.850 üzeri kapanış sonrasında bu hafta 8.000 ve üzerine doğru hareketler görmeyi bekleriz. Gerilemelerde ise 7.700 üzeri kapanışlar önemini korumaya devam edecek.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!