Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (16.04.2024)

Piyasalara Bakış

Haftaya 9.759 seviyesinden negatif başlangıç yapan BIST100 endeksi, günün genelinde de satıcılı seyrini korudu ve kapanışını %1,37 değer kaybıyla 9.680 seviyesinden gerçekleştirdi. Bankacılık endeksi %0,57 artış kaydederken, sanayi endeksi %1,30 azalış gösterdi. Endekse dahil 26 hisse değer kazanırken, 71 hisse ise değer kaybetti. Toplam işlem hacmi 111 mlr TL olarak gerçekleşti. Küresel piyasalar tarafında ise ABD piyasaları negatif kapatırken, Avrupa piyasalarında karışık kapanışlar görüldü.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre 2024 yılı mart ayında merkezi yönetim bütçesi 209 mlr TL açık verdi. ABD’de aylık perakende satışları %0,4 olan beklentilerin üzerinde %0,7 olarak açıklandı. Bugün Almanya’da Zew beklenti endeksi ve Avro Bölgesi’nde dış ticaret dengesi takip edilirken, ABD’de ise inşaat izinleri, konut başlangıçları ve kapasite kullanımı izlenecek. Ayrıca, Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları takip edilecek.

Bugüne Avrupa piyasalarının satıcılı, ABD piyasalarının ise yatay başlaması bekleniyor. İçerde ise yatay açılış görebiliriz. Gün içerisinde yaşanabilecek düşüşlerde 9.500 ve 9.400 seviyeleri destek olarak izlenmelidir. Yükselişlerde ise 9.800 ve 10.000 hedef bölge olarak belirlenmeli.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!