Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (11.06.2024)

Piyasalara Bakış

BIST 100 Endeksi güne 10.132 seviyesinden başlangıç yaptı. Endekste gün içerisinde satıcılı bir seyir izlenirken, endeks kapanışı 69,3 mlr TL işlem hacmiyle ve %1,39 düşüşle, 9.998 seviyesinden gerçekleşti. Endekste yer alan 17 hissede yükseliş görülürken 82 hisse günü negatif tamamladı. Endekse puan bazlı en fazla negatif etki SAHOL, SASA ve BIMAS’tan geldi. Küresel piyasalar tarafında, ABD piyasaları günü pozitif tamamlarken, Avrupa piyasalarında ise negatif bir seyir hakimdi.

Dün yurt içinde TCMB tarafından açıklanan verilere göre, 2024 yılı Nisan ayında cari işlemler hesabı, 5,29 mlr $ açık verdi. Sanayi üretim endeksi ise nisan ayında yıllık bazda %0,7 azaldı. Bugün ise veri akışı adına hem yurt içi hem de yurt dışı piyasalar tarafında sakin bir gün olacak. Bugün aynı zamanda, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin 1Ç24 dönemine ilişkin konsolide olmayan sonuçlarını açıklamaları için son tarih.

Bugüne Avrupa ve ABD piyasalarının yatay başlaması bekleniyor. Borsa İstanbul’da da yatay açılış görebiliriz. Endekste 10.000 seviyesinin altında kapanış gözlenirken, işlem hacminde önemli ölçüde düşüş göze çarpıyor. Bayram öncesinde daralan hacimle birlikte 9.850-9.750 bölgesi, endekste yeni destek aralığımız olarak izlenmeli, yükselişlerde önce 10.000 ardından da 10.150 seviyesi direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!