Turkcell Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (27.05.2013)

Turkcell Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Turkcell yılın ilk çeyreğinde 567mn TL net kar açıklamıştır.

Bu rakam geçen sene aynı dönemde elde etmiş olduğu net kar rakamı olan 516mn TL’ye göre %10 artış gösterirken, bir önceki çeyreğin net karı olan 460mn TL’ye göre de %23’lük bir artışa denk gelmektedir. Şirketin açıklamış olduğu 1. çeyrek net karı, hem bizim beklentimiz olan 469mn TL hem de piyasa beklentisi olan 475mn TL’nin üstünde gerçekleşmiştir. Açıklanan net kar rakamı ve bizim beklentimiz arasındaki farkın temelinde, ilk çeyrekte beklentilerden yüksek gerçekleşen satış gelirleri ve özellikle geniş bant gelirlerinden kaynaklanmaktadır. Turkcell’in FAVÖK rakamı, yılın ilk çeyreğinde yıllık bazda %15 artış göstermiştir ancak bir önceki çeyreğe göre ise %5 gerileyerek 808 milyon TL olmuştur. Şirketin FAVÖK marjı 2013 ilk çeyrekte %30 olmuştur (1Ç12; %29,5). FAVÖK’te gerçekleşen artışta Superonline tarafında yıllık %91’lik artış ve yurtdışı operasyonlarındaki iştiraki Astelit Belarus’un FAVÖK rakamının negatiften pozitife dönmesi etkili olmuştur.

Sonuç olarak operasyonel performanısnı beğendiğimiz Turkcell için 14,40TL olan hedef fiyatımızı koruyup, “AL” tavsiyemizi sürdürüyoruz. Bununla birlikte, ortaklar arasında yaşanan sorunları ve devam eden belirsizliği yakından izlemeye devam edeceğiz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Şeker Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN