Trakya Cam Hisse Önerisi / Ak Yatırım – (02.07.2013)

Trakya Cam Hisse Önerisi – Ak Yatırım

2012 ve 1Ç13’teki zayıf finansal performans Trakya Cam’ın kuvvetli uzun vadeli hikayesini gölgeledi. Doğal gaz fiyatlarındaki yatay seyir ve Mayıs ayında ürün fiyatlarına yapılan %7 artışla 2013’ün geri kalanında daha olumlu bir karlılık resmi görmeyi bekliyoruz. Bu sayede ilgi tekrar şirketin çekici büyüme hikayesine yönelecektir. Trakya Cam Türkiye, Bulgaristan ve Rusya’daki yatırımlarıyla hali hazırdaki 1,0mn ton/yıl kapasitesine 2Y13‐2014’de 1mn ton/yıl kapasite ekleyecek. Özellikle Türkiye’de kurulacak iki yeni hat kentsel dönüşüm projeleriyle oluşacak yeni talebi karşılamayı hedefliyor. Bu projeyle Türkiye’deki konut stokunun %30‐%40’ının önümüzdeki 15‐20 yıl içinde yenilenmesi bekleniyor ‐ belirli varsayımlar altında kentsel dönüşüm projesinin düz cam pazarına yıllık %5‐%8 ekstra büyüme getireceğini hesaplıyoruz. Diğer taraftan İstanbul’da yapılacak yeni havaalanı gibi büyük projelerin de uzun vadede hacimleri destekleyeceğini düşünüyoruz. Şirket için 2012‐2017 döneminde sırasıyla yıllık ortalama %20 ve %28 ciro ve VAFÖK büyümesi öngörüyoruz.

Şirket için 12 aylık hedef fiyatımız 4,14TL %29 yukarı potansiyele işaret ediyor.

Raporun tamamı için tıklayın.

Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerisi

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN