THY Hisse Önerisi / Ak Yatırım – (17.07.2013)

THY Hisse Önerisi – Ak Yatırım

Fiyat (TL/US$) 8,06 / 4,18 
12 Ay Hedef Fiyat (TL/US$) 9,00 / 4,67

– THY için önerimizi ‘Endekse Paralel Getiri’ ye indiriyoruz. Hissenin uzun dönemli güçlü performası sonrasında bir miktar soluklanma yaşayacağı yönündeki beklentimiz aşağı yönlü revizyonumuzun arkasındaki temel etkendir. THY hisseleri son 1 ayda %16, yılbaşından bu yana %52 kazanç sağlarken, aynı dönemlerde BIST‐100 endeksinin %22 ve %55 üzerinde getiri sağlamıştır. Hisse 2013T 6,8x FD/VAFÖK ile işlem görürken benzer  şirket çarpan ortalaması 7,2x seviyesinde bulunuyor.  Şirket için 12 aylık hisse başı hedef fiyatımız 9,0TL %12 yukarı potansiyele işaret etmektedir.

– Hisse fiyatındaki güçlü performans ağırlıklı olarak güçlü operasyonel performansa dayanmaktadır. Özellikle pazardaki büyüme ve pazar payı kazanımına paralel yolcu büyümesinde yaşanan artış (2012’de yıllık bazda %20, 1Y2013’te yıllık bazda %26) ve güçlü seyreden finansal sonuçlar (VAFKÖK marjı 2012’de yıllık bazda 2 puanın üzerinde, 1Ç13’te ise yıllık bazda yaklaşık 5 puan genişleme gösterdi) bu anlamda ön plana çıkmıştır.

– Kısa vadede takip edilecek gelişmeler: 2Ç13 finansalları…  Şirketin 2Ç13’te yıllık bazda %24 ciro büyümesi ve VAFÖK marjında yıllık 4 puan artış gerçekleştirmesini bekliyoruz. Bu durumda net karın da yaklaşık %80 büyümeyle 352 milyon TL seviyesine ulaşacağını tahmin ediyoruz. Diğer yandan güçlü gelecek 2Ç13 bilançosunun mevcut durumda yüksek oranda fiyatlara yansıdığını düşünüyoruz. Bununla birlikte operasyonel performansta pozitif yönde oluşabilecek büyük bir sapma öneri değişikliğimiz için risk unsuru olabilecektir.

– ve Temmuz ayı trafik verileri. THY’nin yolcu sayısında Ramazan’ın da etkisiyle Temmuz ayında sakin bir seyir öngörüyoruz. Yılın tamamına ilişkin ise, yolcu sayısında THY %18 büyüme yönünde bir bütçeleme yapmışken henüz 1Y13’de yıllık %26 büyümeyle çok daha olumlu bir performans yakalandı. Bizim THY’nin 2013 yolcu büyümesine ilişkin tahminimiz ise %22,5 seviyesinde bulunuyor. Yılın geri kalan kısmında yolcu büyümesinin tahminlerin üzerine çıkması da önerimiz üzerinde başka birrisk unsuru olabilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Ak Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN