Tekfen Holding Hisse Önerisi / Ak Yatırım – (23.10.2019)

Cari Fiyat (TL): 17.37
12A Hedef (TL): 27.70
Potansiyel: %59

– Tekfen Holding son üç ay içerisinde %33 değer kaybederek BIST 100 endeksinin %29 altında getiri elde etti. Bu zayıf performansın arkasında Şirket’in son dönemde büyük ölçekli yeni inşaat kontratı kazanamamasının etkili olduğunu düşünüyoruz. 2020 beklentilerimizde, Tekfen’in sadece 500 milyon $’lık yeni proje ilave edeceğini, bunun da eldeki projelerin büyüklüğünü 855 milyon $ seviyesine kadar düşüreceğini öngörüyoruz.

Bu karamsar beklentiye rağmen Tekfen Holding hissesi 2020T 1.8x FD/FAVÖK ve 6.4x F/K gibi düşük çarpanlarla işlem görmektedir. Bu nedenle hissenin son dönemde yaşanan düşüş ile fazla cezalandırıldığını, bunun da alım fırsatı yarattığını düşünüyoruz.

– Değerlememize en büyük risklerin; taahhüt segmentinin elinde bulunan projelerin karlılıklarının beklentinin altında kalması ve tarım segmentinde gübre satışlarının beklentimizin altında kalması olarak sıralayabiliriz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN