TEB Yatırım Hisse Model Portföy Önerileri – (14.02.2018)

TEB Yatırım Hisse Model Portföy Önerileri

Model portföyümüzde değişikliğe gidiyoruz;

CCOLA / KRDMD / ANACM / AVISA / GSDHO / INDES / TSKB ’yi model portföye ekliyoruz (Portföyde 14 hisseye çıkıyoruz)
THYAO / TAVHL / VAKBN model portföyden çıkarıyoruz

Model portföyde bankaları ‘’ağırlık artır’’dan “endekse paralel”e düşürüyoruz

Aralık başından baktığımızda, BIST Bankacılık endeksi (XBANK) nominal bazda %20 ve endeks üstü %9 performans sağlaması sonrasında Türk bankaları için tavsiyemizi ‘’ağırlık artır’’dan “endekse paralel”e çekiyoruz. Model portföyümüzde banka ağırlığını azaltırken, model portföydeki hisse sayısını 14’e (portföy kuruluşundan beri en yüksek hisse sayısı) yükseltiyoruz. KRDMD dışında portföye eklediğimiz 6 hissede, rölatif bazda sığ tahtalar – bu sığ tahtaların ağırlığını özellikle düşük tutmaya çalıştık ki portföyün birebir fon yöneticileri tarafından uygulanması mümkün olsun.

Banka ağırlığımızı azaltırken, AKBNK ve GARAN’ı model portföyde en yüksek ağırlıklara taşıdık. Yüksek karlılık oranları, artan verimlilik, yüksek karşılık ayrılmış olması nedenleriyle, AKBNK ve GARAN’ı beğeniyoruz. Yüksek aktif kalitesi, yükselen faizlere dayanıklı yapısı ve sürdürülebilir karlılığı nedeniyle, TSKB’yi portföye ekliyoruz.

8 Şubat’ta yazdığımız raporda belirttiğimiz üzere, VAKBN’i yeni torba yasayla kamu mevduatı payının aşağı gelme olasılığı likidite ve karlılık oranlarını olumsuz etkileyebileceğini için, en az tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz.

En az tercih ettiğimiz hisseler listesinden YKBNK’ı çıkarıyoruz.

Portföye eklenen diğer 6 hisse için yorumlarımızı aşağıda bulabilirsiniz:

ANACM: Rus ekonomisinde toparlanma, hammadde maliyetlerinde düşüş ve benzerlerine göre VAFÖK çarpanı bazında %32 iskontolu işlem görmesi.

AVISA: Artan karlılık ve marjlarla, 2018’de %41 özsermaye karlılık oranı beklentimiz var.

CCOLA: Borç oranlarının azalması, kar oranlarında artış beklentimizle beraber benzerlerine göre VAFÖK çarpanı (7.4x 2018 tahmini) bazında %22 iskontolu işlem görmesi.

GSDHO: Net aktif değerine göre %71 iskontolu işlem görmesi; $38 milyonluk net nakit pozisyonu,

INDES: Gayrimenkul satış karı beklentimiz, iştiraki olan Datagate Bilgisayar’daki (DGATE) hızlı büyüme ve önümüzdeki iki sene boyunca %8 temettü verim beklentimiz.

KRDMD: Çelik satışındaki kar marjındaki yükselme, karlılık büyümesi ve yükselen nakit yaratma kapasitesi.

Değişiklikler sonrası yeni model portföyümüz:

ÖNEMLİ NOT:

Önerilerimiz doğrultusunda alınacak pozisyonlarda, oluşabilecek olumsuz fiyat hareketlerine karşı korunma sağlamak için, portföydeki hisselerin son güncelleme yaptığımız günün önceki işlem günü kapanış fiyatlarının %3,5 altına stop loss konulmasını tavsiye etmekteyiz.

Olası geri çekilmelerde VİOP’ta Endeks 30 kontratında “short” pozisyon alınarak da düşüşlere karşı korunma sağlanabilir.

Stop loss seviyeleri aşağıdaki tablodan takip edilebilir.

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!