Tacirler Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (8-12 Temmuz 2024)

Haftalık Teknik Bazlı Hisse Önerileri

Fransa’da ikinci tur seçimleri tamamlandı. İlk turda sandıktan birinci sırada çıkan aşırı sağın ikinci turda üçüncü sıraya gerilediğini, sol ittifakın ise ilk sıraya yerleştiğini görüyoruz. Hiçbir parti ya da ittifakın parlamentoda tek başına kontrol sağlayamadığını belirtelim. Seçim sonuçları AB’nin durumu açısından nötr, Fransa ekonomisi açısından bütçe kontrolü üzerinde bir süre belirsizlik doğabilir. ABD ve Asya tarafına baktığımızda ise bu sabah zayıf bir görünüm var. Borsa İstanbul’da Cuma günü sınırlı kar satışları görmüştük. 11.000 civarından gelen bu hafif geri çekilmeyi normal karşılıyoruz. Para girişi ya da çıkışı anlamında cuma günü yatay bir görünüm vardı.

Bu sabah Borsa İstanbul’da yine yatay bir açılış bekliyoruz. Günün ajandası sakin. Haftanın ajandasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de katılacağı NATO Zirvesi ve burada yapacağı temaslar takip edilecek. ABD Başkanı Biden’la da bir görüşme yapması bekleniyor. Ek olarak Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Karahan’ın da Perşembe günü JP Morgan tarafından düzenlenecek olan yatırımcı buluşmalarında vereceği mesajlar takip edilecektir. Makro veriler açısından haftanın ikinci yarısında ABD enflasyon verileri öne çıkıyor. Türkiye 5 yıl vadeli CDS primleri güne 262 baz puandan başlıyor.

Kaynak: Tacirler Yatırım Haftalık Teknik Analiz Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!