Tacirler Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (10-14 Haziran 2024)

Haftalık Teknik Bazlı Hisse Önerileri

Avrupa Parlamentosu seçimleri sona ererken bölgede aşırı sağ kanadın yükselişi dikkat çekiyor. Seçimler sonrasında, Fransa’da Macron yönetimi meclisi feshederek erken seçim kararı aldı, Belçika’da ise Başbakan istifa etti. Almanya, Avusturya, Hollanda’da da iktidarın oy kaybı ve aşırı sağ oylarda artışlar var. Bu gelişmelerle, EUR ve ons altın fiyatlarında satışlar yaşanırken bugün Avrupa borsalarında da satışlar bekleniyor.

Borsa İstanbul’da ise, vergi belirsizliği devam ederken BIST 100 endeksinde zirveden geri çekilme üç haftada %10’a yaklaştı. Bununla beraber, son gelişmeler, belirsizliğin sürmesi ve bayram öncesi haftada olmamız nedeniyle BIST’te baskının süreceğini düşünüyoruz. 50 günlük üssel hareketli ortalamanın geçtiği 10.000 / 10.030 bandı ilk destek alanı olarak izlenebilir, ancak yakın vadeli kritik destek seviyesinin 9.700 olduğunu düşünüyoruz. 10.400 / 10.500 bölgesi ise son gevşeme trendinin aşılabileceği kritik direnç bölgesi olarak izlenebilir, ancak bu bölgenin test edilme olasılığı zayıf.

Kaynak: Tacirler Yatırım Haftalık Teknik Analiz Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!