Tacirler Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (18.09.2023)

BIST 100 Teknik Analiz

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde satıcılı seyir izleyen Bist-100 endeksi, %1,93 kayıpla 7.961,98 puan seviyesinden günlük kapanış gerçekleştirdi ve toplamda 132,5 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti. Sektör endeksleri arasında en çok getiri sağlayan %2,34 kazanç ile gayrimenkul yatırım ortaklığı olurken en çok zarar eden ise %5,71 kayıpla iletişim sektörü oldu. Endeks seansı önemli bir destek noktası olan 21 günlük hareketli ortalaması seviyesinden aynı hafta içerisinde ikinci defa dönerek kapattı.

8 günlük hareketli ortalaması ve 21 günlük hareketli ortalamasının arasında sıkışan endeksin kısa-orta vade seyrinde bu hafta gerçekleşecek fiyat hareketleri kritik önem taşıyor. Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 8.042 direnç puan seviyesini ve ardından 8.121 direnç puan seviyesini takip edeceğiz. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 7.882 puan seviyesi ilk destek noktamızı oluştururken, ana destek noktamız 7.803 puan seviyesi.

Kaynak: Tacirler Yatırım Teknik Analiz Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!