Tacirler Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (10.07.2024)

BIST 100 Teknik Analiz

Küresel risk iştahı karışık bir görünüm sergiliyor. Moody’s’in Fransa’nın kredi notunu düşürebileceği yönündeki yorumu Avrupa borsalarına dün sert satışlar getirdi. Bu satışların Borsa İstanbul’da da etkili olduğunu gördük. Ek olarak dün içeride gerçekleşen tahvil ihaleleri sonrasında TL faizlerin ve döviz kurlarının bir miktar yükselmesi de borsadaki satışlarda etkiliydi. Bugüne baktığımızda küresel tarafın zayıf görünümü ve dün hafif de olsa gelen satışlar sonrasında desteklere özellikle dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu çerçevede 10.750 ve 10.680 destekleri gün içinde takip edilebilir. Bu destekler üzerinde kalındığı sürece Borsa İstanbul’da 11.000 üstüne yönelimler mümkün. 10.680 desteği altında ise satışlar hızlanabilir. Günün ajandası makro tarafta sakin. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO zirvesi kapsamında Amerika’daki temasları, Fed Başkanı Powell’ın TSİ 17:00’de Temsilciler Meclisine yapacağı sunum izlenecek. Türkiye 5 yıllık CDS’leri 260 baz puan civarında. Morgan Stanley, CDS’lerimiz için 217 baz puan hedef, 300 baz puan stop-loss ile satım önerisi verdi. CDS’lerde bu gevşemenin yaşanması XBANK Bankacılık Endeksi için de destekleyici olacaktır.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Hisse Önerileri

Kaynak: Tacirler Yatırım Günlük Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!