Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (9.07.2024)

BIST100

Haftanın ilk işlem gününe yükselişle başlayan BİST100 Endeksi, günün ikinci yarısında nispeten zayıflayarak günü %0,11 artışla 10.864,08 seviyesinde tamamladı. Sınai Endeks %0,26 gerilerken Bankacılık Endeksi %0,82 yükseldi. Endeks 10.800 üzerinde kısa vadeli güçlü teknik görünümünü korusa da yeni alımların yavaşladığını izliyoruz. Mevcut seviyeler itibariyle kısa vadede çok sert olmayan kar satışları yaşanabileceğini düşünüyoruz. Bununla beraber olası geri çekilmelerde 19 Temmuz’da Moody’s değerlendirmesi gibi olumlu beklentilerin etkisiyle düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesinin uygun olabileceğini düşünüyoruz.

Global tarafta ise ABD endeksleri teknoloji hisseleri öncülüğünde yükselişine devam ederken, dün Avrupa Endeksleri seçim gündemiyle satıcılı seyretti. Bu sabah ABD vadelileri, Alman DAX vadelisi ve Asya endekslerinin çoğu alıcılı seyrediyor. Global risk iştahının verilerle yön bulmayı sürdürmesini bekliyoruz. Bugün Fed Başkanı Powell’ın TSİ 17:00’de Senato’da kongreye yapacağı sunum takip edilecek. Yurt içinde, VIOP30 Endeksi akşam seansını %0,14 düşüşle tamamladı. Endeksin güne sınırlı alıcılı bir seyir ile başlamasını, günün devamında ise gelebilecek kar satışların karşılanması durumunda ise yükselişini sürdürme çabası içerisinde olmasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!