Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (4.05.2021)

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi yükseliş eğilimini devam ettirerek günü %1,67 yükselişle 1.421,15’den tamamladı. Yurtdışı majör borsalar günü yükselişle kapatırken, global risk alma iştahı ABD’den yeni bir teşvik paketi geleceği beklentisiyle güçlenmeye devam etti. BIST pozitif ayrışarak tepki yükselişini güçlendirdi. DXY endeksi zayıflamaya devam ederken, EM para birimleri dolar karşısında günü değer kazancıyla kapattı. TL ise sınırlı negatif ayrışarak günü yataya yakın bir eğilimle tamamladı.

Global risk alma iştahında bozulma yaşanmadıkça geri çekilmeler yaşansa da alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve endeksin tepki yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Ancak, bu haftaki halka arzlar öncesi sınırlı da olsa endekste kar satışları yaşanabilir. Kurlarda ve tahvil faizlerinde gerilemenin devamı durumunda banka hisseleri öncülüğünde endeksin yükselişini güçlendirerek devam ettirmesi beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir seyir var. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenirken, endekste geri çekilmeler oluşsa da alım fırsatı olarak kullanılması ve tepki yükselişinin devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN