Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (30.05.2023)

BIST100

Güne yükselişle GAP’li bir başlangıç yapan BİST100 Endeksi, gün boyu genele yayılan alımlarla günü %4,10 güçlü yükselişle 4.786,56’dan tamamladı. Seçimlerin ikinci turunun tamamlanmasıyla seçimi kimin kazanacağına ilişkin belirsizliğin sonlanması endeksteki güçlü yükselişte katalizör oldu. SASA, SISE, ASELS, EREGL gibi endeks ağırlığı yüksek hisseler endekse puan bazında en yüksek katkıyı gerçekleştirirken, Bankacılık Endeksi %2,13, Sınai Endeks %4,57 yükseliş kaydetti.

Seçim belirsizliğinin sona ermesiyle BIST’te tepki yükselişlerinin kısa vadede devam etmesi beklenirken, piyasaların odak noktası yeni ekonomi yönetimi ve politikaları olacak. Endekste seçim belirsizliğinin bitmesi sonrası kısa vadede tepki yükselişlerinin devam etmesini beklemekle birlikte oluşacak yeni ekonomi yönetiminin mevcut sorunlara nasıl bir çözüm getireceği beklentisiyle yükselişlerin belli seviyelerde satış fırsatı olarak kullanılacağını ve dalgalı zayıf seyrin orta vadede devam edeceğini düşünüyoruz.

Global major borsalarda ise teknoloji hisselerindeki yükseliş ve ABD’de borç limiti konusunda Çarşamba günü anlaşmanın imzalanması beklentisi risk iştahını güçlendiriyor. Bu sabah ABD vadelileri pozitif seyrederken Alman DAX vadelisi satıcılı, Asya endeksleri karışık seyrediyor. Yurt içinde, VİOP-30 endeksi cuma akşam seansını %0,85 yükselişle tamamladı. Endeksin güne yükselişle başlamasını ve geri çekilmelerin alım fırsatı olarak kullanılarak tepki yükselişinin devam etmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!