Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (27.01.2023)

BIST100

Güne hafif düşüşle başlayan BİST100 Endeksi, gün boyu dalgalı seyrini koruyarak günü %1,26 düşüşle 5.231,02’den tamamladı. Bankacılık Endeksi %3,49 düşüşle, negatif ayrışarak satışlara öncülük etmeyi sürdürürken Sınai Endeks %0,71 geriledi. Endekste 14 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen seçim öncesinde, dalgalanmanın sürmesini bekliyoruz.

Bilanço dönemi süresince, hisse ve sektör bazlı ayrışmalar oluşabileceğini düşünüyoruz. Küresel tarafta ise dün ABD 4. çeyrek GSYİH büyüme verisi takip edildi. Veri, %2,9 ile %2,6’lık beklentilerin üzerinde büyümeye işaret etti. Veri sonrası risk iştahı güçlenirken ABD Endeksleri günü %0,61-%1,76 aralığında değişen yükselişlerle tamamladı. Asya ve Avrupa endeksleri de günü pozitif bölgede tamamladı.

Bugün, ABD’de enflasyonun öncüsü kabul edilen çekirdek PCE verisi takip edilecek. Açıklanacak verilerin, önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Fed, İngiltere ve Avrupa Merkez Bankaları toplantıları öncesinde risk iştahının yönü açısından önemli olacağını düşünüyoruz. Bu sabah ABD vadelileri hafif negatif işlem görürken, Alman Dax vadelisi ve Asya endekslerinde satıcılı bir seyir izleniyor.

VIX ise, 18 yakınlarında hareket ederek ABD borsalarında volatilitenin düşük olduğu ve risk iştahının hala kuvvetli olduğuna işaret ediyor. Yurtiçinde, ise VIOP-30 endeksi akşam seansını %0,27 düşüşle tamamladı. Endeksin güne negatif eğilimle başlamasını ve gün içerisinde dalgalı zayıf seyrini korumasını bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!