Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (24.05.2024)

BIST100

Güne düşüşle başlayan BİST100 Endeksi, sonrasında toparlansa da kapanışa yakın artan satışlarla günü %0,98 düşüşle 10.792,53 seviyesinden tamamladı. YKBNK, KCHOL, FROTO endekse puan bazında en güçlü negatif katkıyı gerçekleştirirken, Sınai Endeks %0,89, Bankacılık Endeksi %1,67 geriledi. Dün TCMB’nin toplantısı takip edilirken politika faizi beklentiye paralel sabit tutuldu. Beklentiye paralel karar ve metnin piyasaya etkisi sınırlı oldu.

BİST’de yükselen trend ve momentum korunuyor. Kısa vadede satışlar gerçekleşse de orta vadeli bakış açısıyla düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilerek trendin korunacağını düşünüyoruz. Bankacılık hisselerinin endekse yön vermeye devam etmesini bekliyoruz.

Global tarafta bilanço dönemi ve veriler risk iştahına yön vermeye devam ediyor. Dün ABD endeksleri günü düşüşlerle tamamladı. Bu sabah ABD vadelileri, Alman DAX vadelisi alıcılı, Asya endeksleri ise yavaşlayan Japonya enflasyon verilerinin ardından satıcılı seyrediyor. Yurt içinde, VIOP30 endeksi akşam seansını %0,38 düşüşle tamamladı. Endeksin güne yatay seyirle başlamasını sonrasında ise dalgalı bir seyir izlemesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!