Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (24.05.2023)

BIST100

Güne yatay eğilimle başlayan BİST100 Endeksi, gün içinde dar bir bantta dalgalanarak günü %0,11 sınırlı yükselişle 4.470,97’den tamamladı. Bankacılık Endeksi %0,20, Sınai Endeks %0,61 değer kazandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turun gerçekleşeceği 28 Mayıs tarihine kadar endeksin geniş bantta dalgalanmasını sürdüreceğini düşünüyoruz.

Global major borsalarda ise, ABD’de borç limitinin yükseltilmesi ve G7 liderler zirvesi gibi konular takip ediliyor. Borç limiti konusunda hala anlaşmaya varılamaması risk alma iştahını baskılıyor. Dün ABD ve Avrupa endeksleri günü satıcılı seyirlerle tamamladı. Bu sabah ABD vadelileri pozitif, Alman DAX vadelisi satıcılı ve Asya endeksleri ise genel olarak satıcılı bir seyir izliyor. VIX ise 18 seviyesi üzerine yükselerek ABD borsalarında volatilitenin bir miktar arttığına işaret ediyor.

Yurt içinde, VİOP-30 endeksi akşam seansını %0,06 sınırlı yükselişle tamamladı. Endeksin güne pozitif eğilimle başlamasını ve tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak değerlendirilerek endekste dalgalı zayıf seyrin devam etmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!