Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (23.02.2024)

BIST100

Güne yükselişle başlayan BİST100 Endeksi, 9.406 seviyesinde rekor tazeledikten sonra TCMB faiz kararından sonra bankalar öncülüğünde gelen satışlarla zayıflayarak günü %0,38 yükselişle 9.347,17 seviyesinden tamamladı. Bankacılık Endeksi %1,38 gerilerken, Sınai Endeks %0,95 değer kazandı. Dün TCMB toplantısında politika faizi beklentilere paralel %45 seviyesinde sabit tutulurken karar metninde de önemli değişiklikler yer aldı. TL’nin reel değerlenmesine vurguda bulunarak dezenflasyon tesisine yönelik riskler oluşması durumunda parasal sıkılığın artırılacağı belirtildi. Karar sonrası bankalar satıcılı seyrederken, genel piyasa görünümünde bozulma izlenmedi. Bankaların mevduat faizindeki gerilemeden rahatsız olunduğu ifadelerinden olumsuz etkilenmiş olabileceklerini değerlendiriyoruz.

BİST genelinde, yükselen trend son günlerdeki momentum kaybına rağmen sürüyor. Ancak kısa vadede, seçim öncesi belirsiz atmosfer, enflasyon muhasebesine ilişkin belirsizlikler ve yükseliş potansiyelinin sınırlı hale gelmesi gibi sebeplerle kar realizasyonu yaşanabileceğine ilişkin görüşümüzü koruyoruz. Orta vadede ise rasyonel politikaların istikrarla uygulanması ve ekonomi yönetimine olan güven, CDS’deki gerileme gibi pozitif etkenler varlığını korudukça sert geri çekilmelerin alım fırsatı olacağını düşünüyoruz.

Global tarafta, dün Nvidia bilançosu sonrası risk iştahı güçlü seyretti. Major borsalar günü %3’e varan yükselişlerle tamamladı. Bu sabah pozitif atmosfer sürüyor. ABD vadelileri, Alman DAX vadelisi ve Asya endeksleri yükselişini sürdürüyor. Genel olarak piyasaların verilerle ve Fed üyelerinden gelecek açıklamalarla yön bulmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Yurt içinde, VIOP30 endeksi akşam seansını %0,31 yükselişle tamamladı. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken gün içerisinde gelecek kar satışlarının karşılanması durumunda yükseliş trendinin devam etmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!