Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (21.09.2023)

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlayan ve gün içinde 7.897 test eden BİST100 endeksi gücünü koruyamayarak kapanışa doğru artan satışlarla günü %0,82 düşüşle 7.719,82 seviyesinde tamamladı. Sınai Endeks %1,52 düşerken Bankacılık Endeksi %2,15 yükselişle pozitif ayrıştı. Kısa vadede önemli bir beklenti kalmaması ve yurt içi – yurt dışı yatırımcı talebinin momentum kaybetmesinin etkisiyle kar satışlarının devam edebileceğini düşünüyoruz. Bununla beraber, yüksek enflasyon ve negatif reel faiz ortamının devam ettiği sürece ve yeni ekonomi yönetimi ortodoks politikalara geçiş ve normalleşme adımlarını sürdürdükçe sert geri çekilmelerin alım fırsatı yaratacağını düşünüyoruz.

Global piyasalarda dün Fed’in toplantısı takip edilirken Fed faizi beklentiye paralel olarak sabit tutu. Ancak, Başkan Powell konuşmasında bu yıl bir faiz artırımının daha masada olduğunu ve faizlerin uzun süre yüksek kalacağına vurgu yaptı. Powell’ın açıklamaları risk alma iştahını zayıflatırken bu sabah ABD vadelileri, Alman DAX vadelisi ve Asya endekslerinin geneli satıcılı seyrediyor. Yurt içinde, makroekonomik veri gündeminde bugün TCMB faiz kararı açıklanacak. Hem piyasa hem de bizim beklentimiz politika faizinin 500 baz puan artışla %30 seviyesine yükseltileceği yönünde. Sıkılaşmanın boyutu ve karar metnindeki mesajlar piyasalar üzerinde gün içinde oynaklık yaratabilir. VIOP-30 endeksi akşam seansını %0,02 sınırlı pozitif eğilimle tamamladı. Endeksin güne sınırlı negatif eğilimle başlamasını ve gün içinde tepki yükselişleri oluşsa da bunun satış fırsatı olarak kullanılarak dalgalı seyrin devam etmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!