Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (21.09.2022)

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlayan ve gün içinde dalgalı bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi, günü %2,44 yükselişle 3.277,50 seviyesinden tamamladı. Açılışta satıcılı seyrini devam ettiren Bankacılık Endeksi günün ikinci yarısında artan tepki alımlarıyla günü %3,02 yükselişle kapattı. Kısa vadede bu tepki yükselişinin devamı beklense de Bankacılık Endeksi’ndeki dalgalı seyrin bir süre daha devam etmesi beklenmektedir. Fed faiz kararı öncesi, riskten kaçış eğiliminin devam ettiği yurtdışı majör borsalar günü %1-1,5 arasında değişen düşüşlerle tamamladı. DXY dolar endeksindeki güçlenmeye paralel EM para birimlerinde ve değerli metallerdeki değer kayıpları dün de devam etti. TL ise TCMB faiz kararı öncesi dar banttaki sıkışık yatay seyrini sürdürüyor.

VIX Endeksi 27 seviyesi üzerine yükselirken volatilitenin yükselmeye devam ettiğine ve ABD Borsaları’nda tepki yükselişleri oluşsa da sınırlı kalarak satış baskısının devam edeceğine işaret ediyor. BIST’te Bankacılık Endeksi öncülüğündeki sert düzeltme yerini tepki alımlarına bıraksa da BIST 100 Endeksi’ndeki zayıf görünüm devam ediyor. Kısa vadede tepki yükselişleri oluşması beklense de yurtdışı borsalardaki zayıf seyrin de etkisiyle BIST’te dalgalı seyrin bir süre daha devam etmesi beklenmektedir. Piyasaların gözü bu akşam yapılacak Fed faiz kararında olacak. Fed’in faizleri 75 baz puan artırması beklenirken faiz artışlarının güçlü şekilde devam edeceği ve bilanço daraltma hızının hızlandırılacağı sinyali verilmesi durumunda riskli varlıklarda satış baskısının güçlenmesi beklenmektedir.

VIOP-30 Endeksi akşam seansını %0,42 düşüşle kapatırken BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri yataya yakın karışık seyrediyor. Asya Borsaları momentum kaybetse de satıcılı seyir devam ediyor. Bu beklentilerin ışığında BIST 100 Endeksi’nin güne yatay – hafif negatif bir eğilimle başlaması beklenirken gün içinde tepki yükselişi eğilimi oluşsa da bu yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve dalgalı seyrin devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!