Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (19.09.2023)

BIST100

Haftanın ilk işlem gününe düşüşle başlayan ve gün boyu satıcılı seyreden BİST100 endeksi kapanışa yakın hızlanan satışlarla günü %3,54 düşüşle 7.680,36 seviyesinde tamamladı. THYAO, SISE, SASA gibi endeks ağırlığı yüksek hisseler, satışlara öncülük ederken Sınai Endeks %4,09, Bankacılık Endeksi %0,38 düşüş kaydetti. BIST’de yurtiçi ve yurt dışı yatırımcı talebinin momentum kaybetmesi ve kısa vadede beklenti kalmamasının da etkisiyle kar satışları yaşanıyor. Bununla beraber, yüksek enflasyon ve negatif reel faiz ortamının devam etmesi ve yeni ekonomi yönetiminin ortodoks politikalara geçiş ve normalleşme adımlarını sürdürdükçe sert geri çekilmelerin alım fırsatı yaratacağını düşünüyoruz. Ayrıca, Mehmet Şimşek’in bugün ABD’de yabancı yatırımcılarla yapacağı görüşme sonrasında gelecek haberler endeksteki yükseliş için motivasyon kaynağı olabilir.

Global risk alma iştahı yarın açıklanacak Fed’in faiz kararının ve Başkan Powell’ın konuşması öncesinde zayıf seyrediyor. Dün ABD borsaları yatay pozitif Avrupa borsaları satıcılı seyretti. Bu sabah ABD vadelileri, Alman DAX vadelisi ve Asya endekslerinin geneli satıcılı seyrediyor. Fed öncesi işlem hacminin sınırlı kalmasını bekleriz. Yurt içinde, VIOP-30 endeksi akşam seansını %0,09 sınırlı pozitif tamamladı. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması ve tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılarak dalgalı zayıf seyrin devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!