Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (15.06.2020)

BIST100

Güne satıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kayıplarını geri alarak günü %0,62 yükselişle 109.835’den kapattı. Yurtdışı majör borsalar covid-19 salgınına ilişkin ikinci dalga endişelerine rağmen bir gün önceki kayıplarının bir kısmını geri aldı. TL yatay bir eğilimle günü kapatırken, CDS’ler günü 476 seviyelerinden tamamladı. VIX endeksi 44 seviyelerine kadar yükselirken şuan 36 seviyelerinde seyrediyor. VIX endeksi 29 seviyesi altına gelmedikçe ve yükselişine devam ettikçe borsalarda kar satışının devam devam edeceğine işaret edecektir. Majör borsalardaki güçlü yükseliş sonrası ikinci dalga endişeleri ve zayıf gelebilecek veriler ile hafta içinde dalgalanmanın her iki yönde artmasını ve genel olarak kar satışlarının devam edebileceğini düşünüyoruz.

BIST yurtdışı borsalara göre düşüşlerde daha dirençli görünüm sergiliyor. Yabancılardan gelen satış baskının zayıflaması ve bazı hisselerde sınırlı da olsa yabancı girişi yaşanması BIST’in güçlü görünümünü destekliyor. Ancak, yurtdışı borsalardaki kar satışlarının güçlenmesi ve yurtiçinde de ikinci dalga endişelerinin son veriler ile artması sonrası BIST’te de hafta içinde kar satışlarının devam edebileceğini düşünüyoruz. Bugün veri tarafında ABD’de açıklanacak Empire imalat endeksi takip edilecek. ABD ve Dax vadeli endeksleri BIST kapanışına göre %1,5 civarında satıcılı seyrediyor. Asya borsaları ikinci dalga endişeleriyle yeni haftaya güçlü satışlarla başladı. Endeksin güne satıcılı bir eğilimle başlaması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN