Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (10.07.2024)

BIST100

Güne sınırlı yükselişle başlayan BİST100 Endeksi, günün ikinci yarısında artan satışlarla günü %0,62 düşüşle 10.796,57 seviyesinde tamamladı. Sınai Endeks %0,53 gerilerken Bankacılık Endeksi %3,17 düşüşle negatif ayrıştı. Endeks 10.800 altına gerilerken, mevcut seviyelerde satış baskısının bir süre daha devam edebileceğini düşünüyoruz. Ancak, Endeksin 10.800 üzerine tekrar dönmesi halinde ise yükseliş momentumu korunabileceğini düşünüyoruz. Bununla beraber, 19 Temmuz’da Moody’s değerlendirmesi gibi olumlu beklentilerin etkisiyle düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.

Global tarafta dün Fed Başkanı Powell’ın Senato’daki sunumu takip edildi. Powell sunumda işgücü piyasasındaki soğumaya dikkat çekti ve beklenmedik bir zayıflama olursa bu faiz indirimi için bir neden olabilir dedi. Powell ’ın açıklamaları sonrası ABD endeksleri teknoloji hisseleri öncülüğünde yükselişine devam etti. Dün Avrupa Endeksleri ise satıcılı seyrini korudu. Bu sabah ABD vadelileri ve Asya endeksleri karışık, Alman DAX vadelisi satıcılı seyrediyor. Global risk iştahının verilerle yön bulmayı sürdürmesini bekliyoruz. Bugün Fed Başkanı Powell’ın TSİ 17:00’de Temsilciler Meclisi’nde yapacağı sunum takip edilecek. Yurt içinde, işsizlik oranı ve sanayi üretim verileri takip edilecek. VIOP30 Endeksi akşam seansını %0,07 düşüşle tamamladı. Endeksin güne alıcılı bir seyir ile başlamasını, sonrasında ise dalgalı seyrini sürdürmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!