Nuh Çimento Hisse Önerisi / Atig Menkul – (30.04.2013)

Nuh Çimento Hisse Önerisi – Atig Menkul

2012 yılında Türkiye’de çimento üretimi 2011 yılına oranla %0.5 azalarak 63,9 milyon tona, klinker üretimi %0.3 azalarak 54.8 milyon tona gerilemiştir. Çimento’nun yurtiçi satışları Türkiye’de %1.8 artarken ihracatta %13.1 azalma yaşanmıştır. Nuh Çimento’nun faaliyet bölgesi olan Marmara Bölgesi’nde çimento üretiminde gerileme %6.7 ile ülke ortalamalarının üzerinde gerçekleşmiştir. İnşaat sektöründeki büyüme ülke ekonomisinin büyüme oranlarının altında kalırken yeni yılda Körfez Geçişi, İzmir Otoyolu, İstanbul Metrosu yeni etapları, 3.havalimanı, 3. köprü gibi kamu yatırımlarının artması, kentsel dönüşümlerin başlaması, yabancılara emlak ve konut satışında mütekabiliyet şartını kaldıran yasa hedeflerin üzerinde büyüme oranlarının yakalanmasını beraberinde getirecek. Avrupa ve ihracat pazarındaki daralmalara karşı Nuh Çimento yeni pazar araştırmaları ile dış kaynaklı riski azaltma yoluna gitmiştir. Enerji yatırımları ile dikkatleri üzerine çeken Nuh Çimento’da teknik anlamda 12.00 fiyat hedefimiz bulunmaktadır.

Raporun tamamı için tıklayın.

Atig Menkul Mayıs 2013 Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN