Migros Hisse Önerisi / Finansinvest – (11.01.2016)

Migros Hisse Önerisi – Finansinvest

Yükseliş potansiyeli (%) 43

 Üç yıllık stratejinin sonuçlarını almaya başladı: Migros özel markalı ve taze ürünlerin payının artması ve küçük mağaza açılışları ile yüksek müşteri trafiği hedeflemişti. 9A15’te gelir büyümesi %17 oldu (Son üç yılın ortalaması yaklaşık %10). Önümüzdeki yıllar için yönetim yüksek büyüme rakamlarını sürdürmeyi hedefliyor.

 Karlılığın daha fazla artırılması için potansiyel görüyoruz: Şirketin özel markalı ürün skalası daha iyi marjlar elde etmesini sağlayacak gibi görünüyor. Migros’un mağaza formatları arasında fiyat farklılaşması da kârlılığı destekleyecektir.

 Lira’daki değer kaybı nedeniyle hisse yılbaşından bu yana endeksin altında performans gösterdi: Gelirlerdeki yüksek artışa rağmen, Lira’daki yüksek değer kaybı nedeniyle Migros zarar yazdı. Şirketin Eylül sonu itibarıyla açık döviz pozisyonu 704 milyon Euro seviyesinde bulunuyor. Önümüzdeki üç yılda ortalama 440 milyon TL’lik güçlü serbest nakit akışı ve Lira’nın daha düşük oynaklık göstermesi ile borçluluğunu azaltmasını bekliyoruz.

2016 Yatırımcı Rehberi’nin tamamını okumak için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!