Invest AZ Haftalık Hisse Önerileri – (11-15 Eylül 2023)

Gelecek Haftaya Bakış

 Haftaya yurt içerisinden gelecek veriler ile başlayacağız…

 Haftanın ilk işlem gününde içeride Temmuz ayı sanayi üretimi, işsizlik oranı ve cari hesap verileri izlenecek. Hatırlanacağız üzere Haziran ayında cari hesap Kasım 2022’den bu yana ilk kez fazla vermişti. Haftanın devamında perakende satışlar ve bütçe dengesi ile TCMB’nin piyasa katılımcıları anketi takip edilecek. Son üç aydır yükselmeye devam eden yılsonu TÜFE beklentisi Ağustos ayında %59,46 olarak açıklanmıştı.

 Küresel tarafta haftanın odak noktası ECB’nin faiz kararı olurken, yine Euro Bölgesi’nden sanayi üretimi ve ticaret dengesi verilerini de izliyor olacağız.

 İngiltere’den sanayi üretimi ve imalat verileri ile ticaret dengesi verileri ile ABD’de FED’in Eylül toplantısı öncesinde yakından takip edilecek olan enflasyon ve perakende satışlar takibimizde olacak.

 Haftanın son işlem gününde ise Çin’den sanayi üretimi, perakende satışlar ve işsizlik verileri öne çıkıyor.

Haftanın Hisseleri

*Tablo yer alan fiyat sütunu verileri hisselerin portföye eklendiği tarihte saat 12:00’daki kapanış verileri olup, diğer veriler hisselerin portföye eklendiği tarihten önceki son işlem günü kapanış verileri üzerinden hesaplanmıştır.

Kaynak: Invest AZ Haftalık Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!