İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (20-24 Kasım 2023)

Haftalık Piyasa Stratejisi

Borsa endeksin son üç haftadır izlediği yatay seyrini korudu ancak artıda haftayı tamamladı. Endeks %1,06 getiri sunarken, BİST 30 endeksi içinde en çok hızlanan sektör ulaştırma ve bilişim oldu. Bilanço döneminde güçlü kar artışı sağlayan hisse ve sektörler borsada güçlü kalmaya devam ediyor. Şimdilik borsanın haftalık yükselişini tepki mahiyetinde okuyoruz. Bizi yükseliş eğilimi için çok heyecanlandırmasa da ekonomideki pozitife dönen ve dönmeye meyleden gelişmelerin varlığı önümüzdeki dönem için borsa adına umut verici. Basit bir ifadeyle, önce 8000 sonra 8300 seviyesi teknik anlamda yukarı yönde teyit edilmeden anlamlı bir yükselişten bahsetmek zor. Şimdilik yatay, yönsüz ve sıkışık seyir sürüyor.

3. çeyrek finansalların borsada önemli bir katalizör olmasını beklerdik ancak jeopolitik tansiyonun gölgesinde kalan bir dönem oldu. Buna karşın borsada beklediğimiz birkaç aylık yatay eğilimde Borsada seçici olmak adına iyi bir bilanço dönemi geçirdik. Güçlü faaliyet yapısını koruyan ve finansalları güçlü olan şirketler önümüzdeki dönemde de güçlü kalmaya devam edecektir. Bununla beraber değişen makro ekonomik rüzgardan da olumsuz etkilenmeyecek sektörlere sığınmak önemli bir strateji olabilir.

Bu hafta gerçekleşecek TCMB Para Politikası Toplantısında 250 baz puanlık faiz artırımı beklemekteyiz. Medyan tahmin de hemen hemen buralarda şekilleniyor. Buna karşın Merkez Bankasının pozitif sürpriz yapma konusunda eli rahat. Son enflasyon raporunda 2024 yılı yıl sonu enflasyon beklentisini %33’ten %36’ya yükseltti. Bununla birlikte enflasyond yukarı yönlü riskler devam ediyor. Dolayısıyla bu toplantıda 500 baz puanlık faiz artırım serisini koruması piyasayı çok ta şaşırtmayabilir.

Teknik olarak 7400 – 8000 arasındaki sıkıcı sıkışma devam ediyor. 8000 seviyesinin yukarı yönde kırıldığına yönelik teyit gelmediği sürece agresif alıcılı olmamakta fayda var. 8000 seviyesi geçilse dahi 8200 – 8300 – 8500 gibi önemli direnç bölgeleri bulunmakta. Dolayısıyla kesin hareket etmek için henüz erken. Bununla birlikte 7400 seviyesi aşağı yönde kırılmadıkça agresif satıcılı olmamakta fayda olabilir. Genel olarak sıkışma bölgelerinde en çok kısa vadeli yatırımcılar olumsuz etkilenir. Dolayısıyla temkinli hareket etmek en faydalı taktik olabilir.

Not: Pozisyon girişleri Cuma kapanış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Pazartesi açılış seansı öncesi tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir..

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!