Global Menkul Günlük Hisse Önerileri – (16.04.2024)

Endeksin güne hafif satıcılı bir seyirle başlamasını bekliyoruz…

BIST100 endeksi haftanın ilk işlem gününde %1,37 oranında azalış ile 9680 seviyesi civarında kapanış gerçekleştirdi. Böylelikle endeks dolar bazında 304$-305$ direnç bölgesinden geri dönerken yükseliş serisini bozmuş oldu. Gün içerisinde özellikle THYAO, TUPRS ve TCELL tarafındaki zayıf seyir endeks üzerinde puan bazlı negatif baskı oluştururken AKBNK, DOAS, KCAER hisselerinden gelen pozitif katkı sınırlı kaldı. Alt sektör endeksleri arasında XFINK finansal kiralama/faktöring ve XELKT elektrik sektör endeksleri günün kazananları olurken burada ISFIN, CANTE, AKFYE hisselerindeki fiyatlama ön plandaydı. XULAS ulaştırma ve XILTM iletişim ise en çok düşen alt sektör endeksleri oldu.

Teknik olarak bakıldığında endeks zirve seviyelerde oluşan satış baskısı ile sınırlı geri çekilme yaşarken dolar bazında ise Şubat ayından beri etkili olan 304$-305$ direncine bir kez daha takılmış oldu. Endeksin yeni güne hafif satıcılı bir seyirle başlamasını beklerken 9630-9560-9500 seviyeleri destek olarak takip edilecek. Gün içerisinde endeksin yönünü yukarı çevirmesi durumunda ise 9765-9865 direnç seviyeleri tekrar görülebilir, bu seviyelerin aşılması ile 10000 seviyesi tekrar gündeme gelebilir.

Bugün hareketli olmasını beklediğimiz hisseler: CEMTS, MAVI, ALKIM, KAREL, GWIND.

Günlük Hisse Önerileri

Kaynak: Global Menkul

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!