Global Menkul Günlük Hisse Önerileri – (11.07.2024)

Endeksin güne hafif alıcılı bir seyirle başlamasını bekliyoruz…

BIST100 endeksi Çarşamba günü %0,49 oranında azalış ile 10743 seviyesi civarında kapanış gerçekleştirdi. Endeks üzerinde 10935 direncinden başlayan negatif baskının devam ettiği görüldü. Gün içerisinde AEFES, PGSUS, AGHOL ve TAVHL hisseleri endekse pozitif katkı sağlamasına rağmen THYAO, BIMAS, YKBNK, ISCTR hisselerindeki zayıf seyir endeksi aşağı çekti. Alt sektör endeksleri içinde AEFES performansına bağlı olarak XGIDA gıda, IPEKE tarafındaki yükselişe bağlı XMADN madencilik ve bir süredir pozitif hareket eden OYAKC ile CIMSA hisselerine bağlı XTAST taş/toprak sektör endeksleri günün sonunda pozitif ayrıştı. XBANK bankacılık sektör endeksi ise en çok kayıp yaşayan sektör endeksi olarak bir kez daha öne çıktı. Gün içerisinde TMSN, TABGD, PETKM, TUKAS hisseleri göreceli iyi performansları ile diğer dikkat çeken BIST100 hisseleri oldu.

Teknik olarak bakıldığında endekste 10800 seviyesi altında olunması teknik olarak zayıflamanın devam etmesine enden oluyor. Bununla birlikte gözler 10690-10600 destek seviyelerine çevrilmiş durumda. Endeksin bu destek seviyeler üzerinde güne hafif alıcılı bir seyirle başlamasını beklerken gün içinde satış baskının tekrar etkili olması durumunda bu destek seviyeler sırası ile test edilebilir. Endeksin yönünü tekrar yukarı çevirebilmesi için ilk etapta 10800-10850 dirençlerini geçmesi gerekirken daha sonra 10935 direncini aşması gerekiyor.

Bugün hareketli olmasını beklediğimiz hisseler: YYLGD, PETKM, ASTOR, AGHOL, OYAKC.

Günlük Hisse Önerileri

Kaynak: Global Menkul

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!