Global Menkul Günlük Hisse Önerileri – (10.07.2024)

Endeksin güne yatay yakın bir seyirle başlamasını bekliyoruz…

BIST100 endeksi Salı günü %0,62 oranında azalış ile 10797 seviyesi civarında kapanış gerçekleştirdi. Endeksin 10935 direncini aşmakta zorlanması ile kar satışlarının devreye girdiği görüldü. Özellikle AKBNK ve YKBNK hisselerindeki negatif baskı endeksi aşağı çekerken THYAO, TAVHL ve ASELS hisselerinden gelen pozitif katkı sınırlı kaldı. Alt sektör endeksleri içinde son günlerde dinlenme sürecin de olan XSGRT sigortacılık, ANSGR öncülüğünde bir kez daha en çok yükselen olurken REEDR, LOGO, MIATK ve ASELS hisselerindeki yükselişlerle XBLSM Bilişim ve XUTEK teknoloji sektör endeksleri onu takip etti. XBANK bankacılık sektör endeksi ise en çok kayıp yaşayan sektör endeksi olarak öne çıktı. Gün içerisinde AGROT, SDTTR, PGSUS hisseleri göreceli iyi performansları ile diğer dikkat çeken BIST100 hisseleri oldu.

Teknik olarak bakıldığında endeksin tekrar 10800 seviyesi aşağısında gerilemesi ile görünümde sınırlı bir bozulma oluşmuş Temmuz ayı başından beri takip edilen pozitif eğilimin güç kaybettiğine yönelik öncü bir sinyal alınmıştır. Bununla beraber endeksin güne yataya yakın bir seyirle başlamasını beklerken gün içinde satış baskısının devam etmesi durumunda 10690-10600 destek seviyelerine doğru geri çekilme söz konusu olabilir. Endeksin yönünü tekrar yukarı çevirebilmesi için ilk etapta 10850 direncini geçmesi gerekirken daha sonra 10935 direncini aşması gerekiyor.

Bugün hareketli olmasını beklediğimiz hisseler: AKCNS, SOKM, AGHOL, ANSGR, THYAO.

Günlük Hisse Önerileri

Kaynak: Global Menkul

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!