Gedik Yatırım Model Portföy Önerileri – (24.01.2023)

Logo Yazılımı çıkarıyoruz

Hisse değişiklik nedeni

Şirket beklentilerine paralel olarak çeyreksel bazda net ciro artışı beklememize rağmen, yerel ve Romanya kaynaklı operasyonel maliyetlerin 4Ç22’de FAVÖK ve net kar marjları üzerinde baskı oluşturabileceğine inanıyoruz. ERP iş kolunda büyüme beklememize rağmen, özellikle yerel operasyonlarda 4. Çeyrek mevsimselliğinin ve şirket için artan maliyetlerin finansallara olumsuz etki oluşturacağına inanıyoruz.

Şirketin cirosunun 4Ç’de yıllık bazda %89 (531 milyon TL), FAVOK’ünün de %26 (105 milyon TL) artmasını beklemekteyiz. Çeyreklik olarak cirosunun %38 artarken FAVÖK’ünün %14 düşmesini bekliyoruz. Net karın yıllık bazda %32 (66 milyon TL) ve çeyreklik olarak %42 düşebileceği beklentisini taşıyoruz. Hisse 2022 tahminlerimize göre 12,7x, 2023 tahminlerimize göre de 9,1x FD/FAVÖK çarpanları ile işlem görmektedir. Bu doğrultuda, Logo Yazılım’ı model portföyümüzden çıkarıyoruz.

Gedik Yatırım Model Portföy hisse ekleme/ağırlık esası: Azami 15, asgari 7 adet hisse senedinden oluşur. Ağırlıklar istisnai durumlar dışında seçilen hisseler arasında eşit olarak dağıtılır.

Kaynak: Gedik Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!