Gedik Yatırım Model Portföy Önerileri – (21.06.2024)

Model Portföy Güncellemesi

Türk Telekom’u çıkarıyor, Doğan Holding’i ekliyoruz.

Türk Telekom’u Model Portföyümüzden çıkarıyoruz: Türk Telekom’u model portföyümüzdeki telekom sektörü ağırlığını azaltmak amacıyla; model portföyümüze eklediğimiz 8 Şubat 2024 tarihinden günümüze, BIST 100 göreceli olarak %32 ve mutlak getiri olarak %58,5 getiri ile model portföyümüzden çıkarıyoruz.

Doğan Holding’i Model Portföyümüze ekliyoruz: Doğan Holding’deki tahmini net aktif değer iskontosunun ve bilanço rasyolarının cazip seviyelere gelmesi; uzun vadede güçlü nakit akışı potansiyeli barındıran yatırımları, göreceli düşük marjlı işlerin payının azaltılması stratejisi ve iyi çeşitlendirildiğini düşündüğümüz iştirak yapısı sebebiyle model portföyümüze ekliyoruz. Holding’in güçlü solo net nakit pozisyonunun, şirkete orta vadede yeni yatırım imkanları da sunabileceğini düşünüyoruz. Şirket’in en güncel net varlık kırılımına göre; hedef fiyatımızı 19.30TL/hisse (Önceki: 17.50TL/hisse) olarak revize ediyoruz. Holding iskontosu olarak şu aşamada %35 kullanmaya devam ediyoruz.

Önemli Not: Gedik Yatırım Model Portföy’ü asgari 7 ve azami 15 adet hisse senedinden oluşur. Ağırlıklar, istisnai durumlar dışında tüm hisseler için %10’dur. Portföyde 10 hissenin altında bulunması durumunda boşluklar BIST-100 ile doldurulur. Model Portföy performansı hesaplanırken, Model Portföy’e hisse girişi ve çıkışı yapılacağı duyurusu yapıldıktan ve Model Portföy Güncelleme Raporu yayınlandıktan bir işlem seansı sonrasında oluşan ağırlıklı ortalama günlük hisse fiyatları kullanılır.

Kaynak: Gedik Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!