Gedik Yatırım 2024 Haziran Hisse Önerileri

Aylık Hisse Önerileri

Her ay başında düzenli olarak yayınladığımız Aylık Bülten’lerde «Teknik Takibimizde Olan Hisseler»i paylaşmaktayız. Bu kapsamda yapılan hisse seçiminde teknik dinamikler baz alınmakta olup, belirtilen işlem koşullarının gerçekleşmesi durumunda ilgili hisselerin aylık bazda BIST 100’e kıyasla aylık getirilerinin daha yüksek olacağı öngörülmektedir. Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişimlerin bu hisseleri de BETA’ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

Bu Teknik Analiz Bülteni’nde, bu ay için hazırladığımız Aylık Bülten’de yer alan hisseler ilişkin yapılan teknik analizler yer almaktadır.

Anadolu Grubu Holding (AGHOL)

AGHOL pay senedinde 241,40 – 381,50 aralığı hareketin fibonacci %38,2 düzeltmesinden tepki geldiği görülmektedir. Alt indikatörlerden RSI(14) günlük grafikte 50 referans seviyesi üzerinde hareket etmekte olup, cuma günkü endeksten pozitif ayrışan senette işlem hacmi arttığı görülmekte. Hissede yeni ayda tekrardan yükseliş eğilimleri takip edilebilir.

Aksigorta (AKGRT)

Sigorta endeksinde tarihi zirve seviyelerinin yenilendiği bir haftayı geride bıraktık. AKGRT pay senedinde ise düzeltme hareketleri sonrası cuma günü tekrardan yükseliş eğilimleri izlendi. Hissede RSI(14) indikatörü 50 referans üzerinde seyretmekte olup, son dönemdeki düzeltme hareketleri sonrası yeni ayda tekrardan yükseliş eğilimleri görülebilir.

Enka İnşaat (ENKAI)

ENKAI pay senedinde yükseliş trendi içerisindeki fiyatlama devam etmekte olup, hisse kısa ve uzun vadeli ortalamaların üzerinde hareket etmektedir. Geçen hafta tarihi zirve seviyelerin yenilendiği hissede yeni ayda da yükseliş eğiliminin devam edebileceğini değerlendiriyoruz.

Kardemir (D) (KRDMD)

Son dönemde 21 günlük basit hareketli ortalamanın destek olarak çalıştığı KRDMD pay senedinde, yükseliş trendi içerisindeki fiyatlama devam etmektedir. Düşüşler ise düzeltme hareketi olarak kalmaktadır. Yeni ayda da hissede yükseliş eğiliminin devam edebileceğini değerlendiriyoruz.

Rapor için tıklayın.

Kaynak: Gedik Yatırım Aylık Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!