Garanti BBVA Yatırım Hisse Önerileri – (26.05.2022)

BİST-100 – Düzeltme eğilimi içinde tepki alımları sınırlı kalıyor.

BİST’e yönelik olarak haftaya başlarken paylaştığımız görüşlerimizde değişiklik bulunmuyor. Yakın vadede küresel tarafta henüz güçlü şekilde toparlanamayan risk iştahı, yurt içinde enflasyona yönelik ürün çalışması haberleri paralelinde 2372 haftalık kapanışı baz alınarak %7-%9 destek, %8-%10 aralığında dalgalı eğilimin devamını beklemekteyiz. BİST’i destekleyen ana temalarda kayda değer bir değişim olmadığı takdirde 2300-2200 aralığına yönelik olası gerilemeler kademeli alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Yakın vadede düzeltme eğilimi ön planda kalmaya devam ederken, dün Arçelik tarafından açıklanan geri alım programı, ihracatçı şirketlerdeki olumlu performans ve bankacılık sektöründeki alımlar endekse katkı sağladı. PPK toplantısı öncesinde 2440-2450 bölgesi direnç olarak ön planda kalabilir. 2390-2450 aralığı bu açıdan günün işlem aralığı olmaya aday. 2390 destek bölgesinde bir kırılma yaşanması halinde düzeltme görünümü içinde 2330-2290 bölgesine yönelik baskı yeniden gündeme gelebilir.

VİOP Endeks30 – Bankacılık endeksi etkisiyle 2800 üzerinde oluşan momentum TCMB kararını bekleyecek.

Haziran vade Endeks30 kontratta gün içi kapanış 2805,25 seviyesinde olurken, akşam seansında 2807 olarak gerçekleşti. FED tutanaklarında, önümüzdeki birkaç toplantıda 50bps artışların olabileceği ve akabinde ekonominin izleneceği görüldü. Bugün içeride karışık beklentilerin olduğu TCMB faiz kararı izlenecek. Endekslerde bankacılığın ayrıştığı günün ardından yükseliş momentumu dengelenebilir. BIST genelinde Mayıs ayının sonlarına gelinirken yatay bekleyiş henüz yön kararını vermiş değil. İçeride yükseliş isteğinin artması için yeni ve güçlü beklentilerin oluşması gerekmekte. Bu minvalde 2800-2700 aralığının ilk aşamada ön planda olmasını bekleriz. Yeni güne sınırlı pozitif fiyatlama ile başlanabilecek açılış beklentimizde, 2800 bölgesi üzerinde sıkışma görülebilir. Kısa vadeli olumlu eğilimin korunması ve olası geri çekilmeler adına günlük bazda önemsediğimiz destek bölgenin 2785-2770 aralığı olduğunu belirtelim.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!