Garanti BBVA Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (23.09.2022)

BİST-100 – Dalgalı görünümde değişiklik bulunmuyor.

BİST-100 endeksinde geçtiğimiz hafta başlayan düzeltme sürecinin ardından kısa vadeli aşırı satım bölge olarak değerlendirdiğimiz 3100-2800 aralığına yaklaşılmasıyla, öngördüğümüz kısa vadeli aşırılaşma ve destek bölge üzerinde sınırlı tepki alımları sonrasında dalgalı görünümde değişiklik beklemiyoruz. 3240-3160 seviyelerinin bu aşamada destek olarak ön planda kalmasını beklerken, 3320- 3360 seviyelerini ise devamını beklediğimiz dalgalı görünümde direnç seviyeler olarak takip etmekteyiz.

VİOP Endeks30 – Düzeltmede, 3700 çevresindeki bekleyiş devam ediyor.

Ekim vade Endeks30 kontratta, gün içi kapanış, 3682 seviyesinde olurken, günün sonunda akşam seansında ise 3688,75 olarak gerçekleşti. Haftanın son işlem gününde, merkez bankalarının faiz kararlarının etkileri devam ediyor. Tahvil getirilerindeki agresif artış, risk iştahında gerilemeyi de beraberinde getiriyor. PPK kararlarının BIST’e etkisi sınırlı oldu. BIST, Ağustos’dan beri devam eden düşüş sonrası dengelenme çabasına devam ediyor. Sekiz haftalık yükseliş sonrası oluşan sert düzeltmenin kilit sektörü olan bankacılık hisseleri, dün açıklanan yeni düzenlemelerle beraber oynaklığın azalması ve 3Ç bilançoya hazırlık yapabilmek için bir süre daha sakin bir seyirde yoluna devam edebilir. Rallinin yeniden ivme kazanabilmesi görüşümüze istinaden 3500 üzerindeki dengelenme izlenmeli. Bu sabah haftanın genelinde olduğu gibi Asya ve ABD vadelilerde yatay ve sınırlı satıcılı fiyatlamalar izleniyor. Yeni güne, satışların sınırlı da olsa devam edebileceği ancak tepki yükselişlerinin de akabinde görülebileceği açılış beklentimizde, 3690 – 3675 bölgesinde fiyatlama görülebilir. Kısa vadeli olumlu eğilimin korunması ve olası geri çekilmeler adına günlük bazda önemsediğimiz destek bölgenin 3680-3672 seviyeleri olduğunu belirtelim.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!