Garanti BBVA Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (22.09.2022)

BİST-100 – Tepki alımlarına karşın düzeltme eğilimi görünümünde kayda değer bir değişiklik bulunmuyor.

BİST-100 endeksinde geçtiğimiz hafta başlayan düzeltme sürecinin ardından kısa vadeli aşırı satım bölge olarak değerlendirdiğimiz 3100-2800 aralığına yaklaşılmasıyla, önceki gün itibariyle kısa vadeli aşırılaşma ve destek bölge üzerinde sınırlı tepki alımları öngörmüştük. Toparlanma eğilimi açısından 3300 bölgesi güçlü bir direnç oluştururken, bu bölge altında 3200-3150 aralığını destek olarak takip etmekteyiz. Söz konusu destek direnç aralığının yakın vadede ön planda kalmasını beklerken, tepki alımlarının (3350- 3400 aralığına yönelik) ivme kazanması noktasında ise 3300 bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz.

VİOP Endeks30 – 4424 sonrası başlayan düzeltme 3500 çevresinde dengelenmeye devam ediyor.

Ekim vade Endeks30 kontratta, gün içi kapanış, 3635 seviyesinde olurken, günün sonunda akşam seansında ise 3632 olarak gerçekleşti. Haftanın en önemli beklentisinde, FED politika faizini 75bps artırdı. Enflasyon %2’ye düşene kadar mücadeleye devam edeceğini açıkladı. Bugün içeride PPK kararlarının piyasalara etkisi izlenecek. BIST, 14 Temmuz’dan beri devam eden ralli sonrası, sert düşüş gerçekleştirmişti. Soluksuz gerçekleştirdiği yükseliş akabinde bankacılık hisseleri, düşüşten en çok etkilenirken, kısa vade dengelenme ve tepki yükselişlerinin görülebileceği fiyatlama yaklaşıyor olabilir. Düzeltme sonrası rallinin yeniden ivme kazanabileceği görüşümüze istinaden 3500 üzerindeki dengelenme izlenmeli. Bu sabah faiz kararları sonrası, Asya ve ABD vadelilerde sınırlı satıcılı fiyatlamalar izleniyor. Yeni güne, satışların sınırlı da olsa devam edebileceği ancak tepki yükselişlerinin de akabinde görülebileceği açılış beklentimizde, 3610-3630 bölgesinde fiyatlama görülebilir. Kısa vadeli olumlu eğilimin korunması ve olası geri çekilmeler adına günlük bazda önemsediğimiz destek bölgenin 3627-3618 seviyeleri olduğunu belirtelim.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!