Doğuş Otomotiv Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (16.07.2014)

Doğuş Otomotiv Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 11,00 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 8,47
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 8,98-9,25 bandı ve 10,60
Ana Stop Loss: 8,08

Hissede kısa vadeli alçalan hareketin sürdüğünü görüyoruz. Ana destek noktası olarak 8,08 seviyesi izlenebilir. Bu seviyenin üzerinde 8,24 seviyesi ara destek noktası olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 8,08 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinde 8,47 seviyesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 8,08 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınabileceğini düşünüyoruz.

8,08 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, olası yukarı hareketlerin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 8,47 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 8,98-9,25 bandı ile 10,60 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 8,47 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 9,25 ve 10,60 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!