Deniz Yatırım Model Portföy Önerileri – (25.05.2023)

Piyasa Yorumu

Bu sabah karışık açılış ve sonrasında 4370 – 4510 arasında işlem aktivitesi bekliyoruz. Dün endeks günü -1.03% değişimle 4424,92 seviyesinde kapattı. İşlem hacmi ortalama seviyede gerçekleşti.

Bugünün Haberleri

Hisse Senetleri

▪ ASELS; Sözleşme İmzalanması / olumlu
▪ HTTBT; Tbilisi Airways ‘ın Hitit Bilgisayar Hizmeti A.Ş.nin yazılım çözümlerini kullanmaya başlaması / olumlu
▪ CIMSA & SAHOL; Sabancı Holding’in Exsa’nın devralınması suretiyle birleşilmesine ilişkin karar / sınırlı olumlu
▪ TATGD; Bloomberg HT’de yer alan şirket paylarının potansiyel alıcıları haberi / nötr

Deniz Yatırım Model Portföyü

Deniz Yatırım Model Portföy, Deniz Yatırım Strateji ve Araştırma Bölümü tarafından, temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış, orta-uzun vadeli hisse senedi tavsiye listesidir. Alınan pozisyonlar sadece uzun yönlüdür (long only). Herhangi bir rakamsal/yüzdesel getiri hedefi söz konusu değildir. Herhangi bir şirket sayısı sınırı söz konusu değildir. Herhangi bir sıklıkta/takvim dahilinde değişiklik yapma zorunluluğu söz konusu değildir. Strateji ve Araştırma Bölümü analistleri portföyü takvim yılı içerisinde piyasa koşulları izin vermez ise değiştirmeme hakkına sahiptirler. Portföy içerisinde yer alan şirketler için temel analiz açısından getiri potansiyeli kalmamış dahi olsa da (değerleme olarak) şirket markasına olan geçmiş ve gelecek dönem güveni ile liste içerisinde kalmaya devam edebilirler. Portföyde yer alan şirketler için AL tavsiyesi bulunması zorunluluğu söz konusu değildir. Bölüm analistleri, TUT ve/veya Gözden Geçiriliyor önerileri ile de liste içerisinde şirket tercihinde bulunabilirler.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!