Coca Cola İçecek Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (09.05.2013)

Coca Cola İçecek Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Öneri: AL
Hedef Fiyat: 62.00 TL

• Coca Cola içecek 2013 yılının ilk çeyreğinde 275 milyon TL konsolide net kar açıkladı. Şirket geçen yılın aynı döneminde 49 milyon TL net kar açıklamıştı. Şirketin açıklamış olduğu net kar beklentimiz olan 18 milyon TL ve piyasa beklentisi olan 21 milyon TL net kar rakamının üzerinde geldi. Daha önce Pakistan operasyonları özkaynak yöntemine göre konsolide eden şirket UFRS standartlarında yapılan değişikliğe bağlı olarak 1 Ocak 2013’ten itibaren Pakistan operasyonlarını ise tam konsolidasyon yöntemiyle konsolide etmeye başlamıştır. Coca Cola İçecek, yapılan muhasebesel değişiklikle 2013 başında itibaren işletme birleşmeleri kapsamında konsolide edilen Pakistan operasyonlarından 1Ç13’de bir kereye mahsus diğer faaliyet gelirleri kalemi altında toplam 242 milyon TL satın alma muhasebesi neticesinde ortaya çıkan gerçeğe uygun değer artış kazancı kaydetmiştir. Dolayısıyla kaydedilen bu rakam şirketin net kar rakamının geçen seneye ve beklentilerin üzerinde net kar açıklamasındaki en büyük ekten olmuştur. Şirketin tek seferlik kaydetmiş olduğu değerleme geliri hariç tutulduğunda şirketin net kar rakamı 33 milyon TL seviyesinde gerçekleşmektedir.

• Bu aşamada şirketin açıklamış olduğu 1Ç13 sonuçlarının ardından Coca Cola İçecek için 62.00 TL hedef hisse fiyatı ile AL önerimizi sürdürüyoruz. Cari hisse fiyatı 53.00 TL olan CCİ hedef hisse fiyatımıza göre %17 prim potansiyeli taşımaktadır.

Şeker Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN