ALB Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (8-12 Temmuz 2024)

Bu Hafta Gözler JPMorgan Yatırımcı Toplantısında Olacak!

Borsa İstanbul Cuma günü 0,34 oranında yükseliş ile 10909 seviyesinden başlangıç yaptı. Gün içerisinde bir miktar yükseldikten sonra tekrar 10900 seviyesi altına baskılanan endeks bir süredir gündemimizi önemli direnç seviyesi olarak meşgul eden 10800 üstünde kalmayı başararak günü 10851 seviyesinden tamamladı. Yeni günde endeksin pozitif ivmesine devam etmesi durumunda 10900, 11085 ve bu seviyenin aşılması durumunda ise 11436 seviyesine doğru yükseliş gözlenebilir. Aksi takdirde endekste negatif ivmelenme gerçekleştirmesi durumunda ise tekrar 10800, 10650 ve 10500 seviyelerine doğru geri çekilme meydana gelebilir.

Günün en çok değer kazanan sektörleri Madencilik, Kobi ve Finansal Kiralama Faktoring olurken; en çok değer kaybeden sektörleri ise Sigorta, Bilişim ve Turizm oldu. Borsa İstanbul genelinde Cuma günü ilk 5 kurum bazında 382 milyon TL para çıkışı gerçekleşirken; bu çıkışta en yüksek pay KCHOL, CCOLA ve YKBNK hisselerinde yaşandı. Borsa İstanbul genelinde yaşanan para çıkışına rağmen para girişi ile pozitif yönde destekleyen hisseler GARAN, KOZAL ve SAHOL oldu.

JPMorgan yayımladığı ‘’Daha güçlü bir geleceğe doğru ilerliyoruz; Garanti için OW’e’’ adlı raporunda Türk bankalarına yönelik hedef fiyatlarını güncelledi.

Sosyal medya hesabı X üzerinden açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘’Azalan risk primi ve gerileyen enflasyon beklentileriyle hazine tahvil faizleri düşüyor. 2 yıl vadeli TL cinsi gösterge tahvilin faizi marta göre yaklaşık 1000 baz puan geriledi. 5 ve 10 yıl vadeli dolar cinsi tahvillerin faizi ise nisandan bu yana yaklaşık 50 baz puan düştü. Programımız sayesinde ülkemize yatırımcı ilgisi artmaya ve CDS risk primimiz gerilemeye devam ediyor. Dezenflasyon sürecinde daha da iyileşecek makro göstergelerimizle birlikte borçlanma maliyetlerimiz düşüşünü sürdürecek ve kamu maliyesindeki olumlu görünüm güçlenecektir.’’ ifadelerini kullandı.

11 Temmuz’da JPMorgan tarafından İstanbul’da düzenlenecek olan yatırımcı toplantısına Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, katılacağı açıklandı.

Borsa İstanbul’da sınırlı pozitif bir açılış bekliyoruz.

Haftalık Model Portföy

Kaynak: ALB Yatırım Haftalık Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!