Akçansa Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (15.05.2013)

Akçansa Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Zayıf finansal sonuçlar…

TUT
Hedef Fiyat: 12,30 TL

• Akçansa yılın ilk çeyreğinde 22 milyon TL net kâr açıkladı. Kar rakamı, bizim beklentimiz olan 25 milyon TL’nin altında kalırken, piyasa beklentisi olan 22 milyon TL’ye paralel gerçekleşti. Gelen ilk çeyrek kar rakamı, geçen yılın aynı dönemindeki 15 milyon TL’ye göre %48 artışı ifade ederken, 2012 yılının son çeyreğine göre %18 gerileme göstermiştir. Operasyonel olarak zayıf gördüğümüz verilere karşın, geçen yıl 2 milyon TL olan net finansal giderin, bu yıl 7 milyon TL finansal gelire dönüşmesi, şirketin net kar rakamındaki yükselişe pozitif katkı sağlayan bir unsur olmuştur.

• Operasyonel açıdan zayıf görünen finansalların ardından Akçansa için daha önce belirlediğimiz hisse başı 12,30 TL hedef fiyatımızı değiştirmiyoruz. Hedef fiyatımız aynı zamanda %12 yükselme potansiyeline işaret etmektedir.

• Akçansa 2013 yılında yıl başından bugüne %12 değer kazanmıştır. Buna karşın, BIST 100’ün performansının %3.9 altında getiri performansı sergilemiştir. 2013 yılı için Akçansa’nın piyasaya paralel bir performans sergilemesini bekliyoruz. Sınırlı yükseliş potansiyeli nedeniyle hisse için TUT olan önerimizi sürdürüyoruz.

Şeker Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.