Ahlatcı Yatırım Yıllık Hisse Önerileri – 2021

Uzun Vadeli Model Portföy

Haftalık Model Portföyümüze ek olarak oluşturduğumuz Uzun Vadeli Model Portföyümüzde Tekfen Holding, Aselsan, Kardemir(D), Şişecam ve Turkcell hisseleri yer alıyor. 2020 yılının son işlem günündeki kapanış fiyatlarına göre portföyümüze dahil ettiğimiz hisselerden Tekfen Holding’de 22,31 TL hedef fiyat ile potansiyel %36 getiri, Aselsan’da 24,25 TL hedef fiyat ile potansiyel %33 getiri, Kardemir (D)’de 7,75 TL hedef fiyat ile potansiyel %34 getiri, Şişecam’da 8,36 TL hedef fiyat ile potansiyel %14 getiri ve Turkcell’de 21,65 TL hedef fiyat ile potansiyel %34 getiri öngörüyoruz.

2020 yılı içerisinde yaşadığımız Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine bağlı olarak Mart ayında sert geri çekilen fakat ardından toparlanmayı başaran BIST 100 endeksi özellikle yılın son iki ayında yaşadığı yükseliş ivmesi ile yılı hem pozitif getiri hem de tarihi zirvesini geliştirerek noktaladı. Endekste ve borsanın genelindeki pozitif seyrin 2021 yılı içerisinde de devam etmesini bekliyoruz. Bu beklentimizi, para politikasında yapılan değişikliler sonrası hisse tarafında yabancıların portföy akımlarından gelmesini beklediğimiz destekle daha güçlü görünüm, aşı iyimserliğine bağlı olarak küresel bazda ekonomik toparlanma beklentilerine dayalı artan risk iştahının teşvik politikalarıyla desteklenmeye devam edecek olması ve azalan jeopolitik riskler ile düşüşe geçen CDS primimiz destekliyor. Ayrıca azalan risk primimiz ile geçtiğimiz yıl içerisinde net satıcı konumunda bulunan yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul’da tekrar alıma geçeceklerini ve bu alımların borsadaki yükseliş eğilimine pozitif katkı yapacağını düşünüyoruz.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım 2021 Yılı Model Portföyü

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!