2018 Hisse Önerileri / Gedik Yatırım

Gedik Yatırım 2018 Hisse Önerileri

AKGUV: Düşük piyasa çarpanları ile işlem görmesi ile Tanıtek Bilişim ve Mai’nin satın alınmasıyla bir değişim hikayesi yaratacak olması. 2018’de %120’lik kâr büyümesi beklentisi.

ZOREN: Elektrik üretim kapasitesinin, yenilenebilir enerji kanalıyla, 2020 sonuna kadar % 49 büyümesi ve gelecek 2 yıllık dönemde kaldıraç oranının önemli oranda düşecek olması.

ULUSE: Yurtiçi pazardaki rekabetin azalması sağladığı potansiyel ve artan ihracat performansının kârlılığı desteklemeye devam edecek olması.

YKBNK: Aktif kalitesinin iyileştirilmesine ilişkin çalışmalar ve çarpan bazında en ucuz bankalardan olması.

GARAN: Sektör geneline kıyasla istikrarlı-yüksek kârlılık marjlarına sahip olması ve başarılı bilanço yönetimi ile öne çıkması.

VAKBN: Yüksek kredi büyümesine rağmen takipteki alacaklarda bir bozulma olmaması, özsermaya kârlılığının son yıllardaki artmış seviyelerinde devam edeceği beklentisi, ucuz çarpanlarda işlem görmesi.

NTHOL: Ana faaliyet bölgesi Kuzey Kıbrıs’taki potansiyelin yanı sıra uluslararası büyüme politikası, düşük maliyetli yatırım modelinin fırsat sunması ve ucuz çarpanlar.

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan 2018 Strateji Raporu için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.