Zorlu Enerji Hisse Önerisi / İntegral Menkul – (26.06.2013)

Zorlu Enerji Hisse Önerisi – İntegral Menkul

Rüzgar Enerjisi, Termik santral, Hidroelektrik, Doğalgaz ve Jeotermal enerji üretimi ile gaz dağıtım işleriyle birlikte enerji alanında geniş bir uzmanlık alanı bulunmaktadır.

Mali yapısında göze çarpan detaylarda 500.000.000 milyon tl yi aşmayacak şekilde tahvil ihracı için SPK’ya başvurması kısa vadeli finansman ihtiyacı olduğunu göstermekte. Ciddi yatırımlar yapmakta ancak enerji sektöründeki yatırımların sektörün yapısı gereği geri dönüşlerin zaman alacağından dolayı hisse senedinde ciddi bir satış baskısı yaratmakta. Ayrıca Kısa Vadeli Borçlarda ABD Doları ve Euro oluşu ve gelirini %99.9 oranında Türkiye’de ve TL olarak yazması önümüzde ki dönem bilançosunda TL’nin değer kaybı ile birlikte negatif etkilenecektir. Duran varlıklardaki yükselişte dikkat çekiyor enerji alanında ki yatırımların geri dönüşünü almaya başladığında enerji sektöründe öncü firmalardan biri olacaktır.

Ancak kısa vadede, yükümlülükleri ve ekonomik büyümede yaşanacak olası daralma ve nakit ihtiyacının bulunması alım için erken olduğu kanaatindeyim. Takip edilecek destek seviyeleri 1,18-1,09 direnç seviyeleri ise 1,50 – 1,58 dikkat çekmekte.

İntegral Menkul Araştırma

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin