Ziraat Yatırım Hisse Önerileri – (3.05.2021)

BIST-100

Haftanın son işlem gününde görece dar bir aralıkta hareket eden endeks günü %0,26 oranında kayıpla 1.398 seviyesinden tamamladı. İşlem hacmi ise 15,1 milyar TL ile görece düşük seviyede (son 1 aylık ortalama 16,9 milyar TL) kalmaya devam etti. Cuma günkü geri çekilmeye karşın daha önce direnç olarak çalışan 20 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerinde kalmaya devam eden endeks aynı zamanda düşüş trendinin de üzerinde. Göstergelerdeki kısmi toparlanma eğilimi ile birlikte endeks söz konusu ortalama ve trend çizgisinin üzerinde kalabilir. Önemli destek 1.385 seviyesindeyken, 1.406 yakın direnç konumunda. Endeksin güne ise yatay bir görüntü ile başlamasını bekliyoruz.

BIST-30 Kontratı

Aylık ortalamasını destek yapan kontrat, kısmi toparlanan göstergelerle söz konusu ortalamanın üzerinde kalmaya devam edebilir ki 1.468 destek olarak izlenebilir. Olası yükselişlerde ise 1.490 ara direnci önemli. Kontratın, bugün söz konusu seviyeler arasında dalgalanabileceğini öngörüyoruz.

Günlük Hisse Öneri Listesi

Kaynak: Ziraat Yatırım Günlük Teknik Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN