Ziraat Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (26 Şubat – 2 Mart 2018)

Ziraat Yatırım Haftalık Hisse Önerileri

DGKLB: Hisse önemli trend çizgilerinden destek bularak yukarı yönde hacimli ataklar gerçekleştirirken, geçtiğimiz hafta 20 günlük ortalamasının da üzerine çıkma denemeleri yaptı. Muhtemelen 3 seviyesinin de üzerinde taban çalışması yapan hissede MACD günlük grafikte “al” verirken, haftalık grafikte stokastik slow da aşırı satım bölgesinden “al” verdi. Bu kapsamda, hissenin 20 günlük ortalamasının üzerinde tutunarak 50 günlük ortalamasına doğru hareketlenebileceğini düşünüyoruz.

GARAN: Geçen hafta yükselen trend çizgisi ve Bollinger alt bandından destek bulan hissede, bayrak formasyonunu andıran bir kalıp da oluştuğu söylenebilir. Diğer taraftan, göstergeler tarafında RSI yatay ve eşik 50 seviyesinin altına çok kısa süre kaldıktan sonra sert bir yükseliş sergilemesi ve MACD’nin yatay desteğine gelmesi hissenin mevcut direnç seviyelerini aşarak yükseliş trendine girebileceğinin işaretleri olabilir.

PETKM: Kısa vadeli alçalan trend çizgisinin üzerine çıkan hissede 5 günlük ortalama 20 günlük ortalamayı da yukarı yönde kesti. Artan işlem hacmi ile birlikte MACD sıfır çizgisinin üzerinde “al” verdi. Çanak formasyon çalışması da yapan hisse mevcut yatay dirençlerin üzerinde yükseliş sürebilir.

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin