Ziraat Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (26-30 Mart 2018)

Ziraat Yatırım Haftalık Hisse Önerileri

CLEBI: Yükselen takoz formasyonu hedefine varmadan 200 günlük ortalamasından destek bulduktan sonra gelen alımlarla kısa ve orta vadeli ortalamalarının üzerine çıkan hisse, son düşüşün %61,8 fibonacci düzeltmesinin de üzerinde Cuma günü kapanış gerçekleştirdi. Genel olarak böyle durumlarda bir önceki zirve test edilir. Dolayısıyla, hissenin bu hafta zirvesine doğru hareketlenebileceğini düşünüyoruz.

THYAO: Hissenin bu yıl, nadir olarak görülen “genişleyen diyagonal” bir yapıda ilerlediğini düşünüyoruz. Her ne kadar alternatif sayımda halen bir düzeltme ihtimalini azımsamasak da, genellikle en coşkun dalgaların rastlandığı 3 no’lu dalganın uzaması bizi bu etiketlendirmeye itti. Göstergeler tarafında da MACD terkar “al” konumuna geçerken, hissenin aylık ortalamasının üzerinde kalmaya devam ettiğini izliyoruz. Dolayısıyla, hissede yükseliş isteğinin bu hafta da devam edebileceğini düşünüyoruz.

TKFEN: TTercih ettiğimiz elliott sayımına göre hisse düzeltme A dalgasını bitirdi veya bitirmek üzere. Cuma günü 50 günlük ortalamasının da üzerinde gelmeden yükseliş kaydeden hissede, MACD’nin yataylaştığını izliyoruz. Stokastik slow’un aşırı alım bölgesine gitmesi için halen alanı varken, RSI da eşik 50 seviyesinin üzerinde yukarı yönlü meyilli. Dönüş için müsait bir görüntüye sahip hisse bu hafta yükseliş yönündeki B dalgasına girebilir.

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin